Система кріплення сонячних панелей власного виробництва

Дана система підходить для установки сонячних панелей (батарей) на будь-який тип покрівлі (металочерепиця, бітумна черепиця, ондулін) з кутом нахилу від 15 до 45 градусів. Сама система виготовлена з алюмінію, а кріпильні елементи – з нержавіючої сталі. Система дуже проста у використанні та обслуговуванні, і ви самі це зараз переконаєтесь.

Тепер перейдемо до кожного компонента окремо:

 1. Перший і найважливіший компонент нашої системи – несуча рейка або так званий S-профіль. Як вже було сказано раніше, вона виготовлена з алюмінію, а саме з алюмінієвого сплаву ‎ГОСТ 4784-97 (зокрема, може бути анодована на 15 мікронів або без аноду, залежно від вподобань). Товщина стінки S-профілю – 1,5 мм. Розмір 30 на 50 мм.
 2. Другий елемент нашої системи – найменший за розміром, але не менш важливий за значимістю – це T-гайка-захват. Матеріал виготовлення також алюміній. Різьба М8. Розмір 21*21 мм.
 3. Далі йде L-подібний кронштейн кріплення S-профілю. В народі його називають “п’ятка”. Також виготовлений з алюмінію. Для кріплення до покрівлі використовується нержавіючий саморіз розміром 6 на 60, 70 або 80, в залежності від типу покрівлі. З саморізом обов’язково йде шайба EPDM з гумовою прокладкою для запобігання протіканню.

  “Рейка” кріпиться до “п’ятки” за допомогою нашої відомої T-гайки і нержавіючого болта М8*20 з головкою шестигранного типу, нержавіючої гровера і шайби.
  За допомогою зубців на рейці та п’ятці ми можемо регулювати висоту установки панелей над рівнем покрівлі, а також вирівнювати невеликі нерівності в конструкції самої покрівлі та забезпечити горизонтальне розташування. Таким чином, наші панелі будуть стояти в одній площині без горбків і углублень.

 4. Наступні два елементи є типовими для всіх систем кріплення сонячних панелей. Це міжпанельний затискач, відомий як T-профіль, та кінцевий затискач, відомий як Z-профіль. Матеріал виготовлення, звичайно ж, алюміній. Розмірний ряд складається з двох варіантів, залежно від товщини профілю панелі – 35 або 40 мм.
  Отже, міжпанельний затискач: вже з назви стає зрозуміло, що цей затискач встановлюється між панелями і з’єднує їх в один ряд. Він комплектується T-гайкою-захватом, нержавіючим болтом М8*60 з головкою шестигранного типу і нержавіючим гровером.
 5. Далі йде кінцевий затискач – Z-профіль. Він також комплектується нашою T-гайкою-захватом (без неї нікуди), нержавіючим болтом М8*20 з головкою шестигранного типу і нержавіючим гровером.
 6. Останній елемент нашої системи – з’єднувач S-профілю. Він комплектується двома нержавіючим

  и болтами М8*10 з головкою шестигранного типу.

Отже, шановні друзі, ви познайомилися з нашою системою кріплення сонячних панелей “Гефест”. Сподіваюся, вона вам сподобалась, і ви належним чином оціните всі її переваги.